انواع قفل ضد سرقت و کاربرد آن ها


برای بالا بردن امنیت و ایمنی واحدهای مسکونی و اداری و تجاری و حتی درب های قسمت های داخلی واحدها، امروزه استفاده از درب های ضد سرقت به شدت مرسوم شده است. از مهم ترین بخش های درب های ضد سرقت که این ایمنی بالا در حقیقت بخش زیادی مدیون وجود آن می باشد، قفل ضد سرقت به کار رفته در آن می باشد. قفل های ضد سرقت انواع مختلفی دارند و هر کدام با تکنولوژی منحصر به فرد خود ساخته شده و خصوصیات مخصوص خود را دارا می باشند. این انواع مختلف هر یک دارای قیمت خاص خود بوده و با توجه به تنوع بالای موجود در بازار، مشتریان خاص خود را نیز دارا هستند. در ادامه این مطلب به معرفی انواع قفل ضد سرقت و کاربرد آن ها اشاره می نماییم.

همان طور که عرض شد قفل های ضد سرقا انواع بسیار متنوعی دارد و در بازار برای هر بودجه ای قفل مخصوصی می توان یافت. اما برای سادگی در طبقه بندی، قفل های ضد سرقت به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند که عبارت است از: قفل های ضد سرقت کلیدی و قفل های ضد سرقت هوشمند.

قفل های ضد سرقت کلیدی اولین دسته از قفل های ضد سرقتی بودند که به بازار آمدند و بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و می گیرند. دلیل اصلی استقبال بیشتر از این نوع قفل های ضد سرقت، قیمت کمتر آن ها در مقایسه با قفل های ضد سرقت هوشمند است. این نوع قفل ضد سرقت دارای دو نوع کلید می باشد که عبارتند از : کلید اصلی و کلید کارگری. کلید کارگری در هنگام ساخت ساختمان و نصب درب ضد سرقت مورد استفاده کارگران قرار می گیرد. برای بالا بردن امنیت ساختمان، کلید اصلی پس از تحویل واحد به صاحب آن مورد استفاده قرار می گیرد.

اما دسته دوم، قفل های ضد سرقت هوشمند هستند که تکنولوژی بالاتری داشته و اصلا نیازی به کلید ندارند. دارا بودن منبع تغذیه جداگانه که معمولا درون درب نصب می شود از خصوصیات این نوع قفل های ضد سرقت است. یعنی به برق ساختمان نیازی ندارند و اگر سارقین برق ساختمان را قطع کنند نمی توانند قفل و در نتیجه درب را باز کنند. قفل های ضد سرقت هوشمند، خود به دو دسته اصلی قفل های ضد سرقت هوشمند اثر انگشتی و قفل های ضد سرقت هوشمند کارتی تقسیم بندی می شوند. قفل های ضد سرقت هوشمند اثر انگشتی از اسمشان مشخص است که با اثر انگشت افراد باز می شوند. معمولا حافظه این دستگاه ها تا ۱۰۰ یا ۲۰۰ اثر انگشت را می تواند در خود ثبت کرده داشته باشد. ددر این نوع قفل زنگ هشدار نیز تعبیه شده است، بدین ترتیب که وقتی فردی ناشناس اقدام به ورود کند زنگ هشدار به صدا در می آید. نوع دوم قفل های هوشمند، قفل های ضد سرقت هوشمند کارتی هستند که با کارت های مخصوص کار کرده و دارای امنیت بالایی هستندو و غیر از درب های ضد سرقت روی درب های معمولی نیز کاربردی می باشند.

اما در زمینه کلیه خدمات مربوط به انواع قفل و کلید، نیاز به فرد یا موسسه ای معتبر است که هر زمانی که کار برای ما پیش آمد بتوانیم روی خدمات آن حساب کنیم. سرعت در ارائه خدمات کلید سازی شبانه روزی کاملا مهم و حیاتی است. گروه کلید سازی ما با سرلوحه قرار دادن سرعت در ارائه خدمات کلید سازی شبانه روزی، آماده خدمت رسانی به همشهریان تهرانی است. از محاسن خدمات این گروه این است که در تمامی مناطق شهر تهران موتور سواران کلید ساز مستقر دارد که در هر زمانی که مشتری سفارش کار داشته باشد، نزدیک ترین کلید ساز موتور سوار به محل اعزام می شود. دقیقا همین موضوع است که سرعت کار خدمت رسانی کلید سازان این گروه را مثال زدنی کرده است

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *