اندازه گیری قفل درب


اندازه گیری قفل درب چگونه است ؟ واقعیت این است که یافتن قفل مناسب برای درب بر اساس رعایت اصول ضروری در هنگام اندازه‌گیری آن می باشد که کلیدسازان کلید سازی سیار در این کار مهارت دارند. اندازه گیری ایده آل دارای اصول و قواعدی است که باید رعایت شود. به طور مثال معمولا اندازه گیری قفل درب از لبه درب تا وسط سوراخ انجام می شود. لازم به ذکر است که قفل ها دارای اندازه های استاندارد هستند. به طور مثال قفل هایی که به عنوان قفل مسکونی شناخته می شوند دارای اندازه هایی بالغ بر ۳.۴ ۲ اینچ و ۳.۸ ۲ اینچ می باشند.

در هنگام اندازه گیری قفل باید حفره و فضای قفل را نیز در حیطه اندازه گیری قرار دهید تا به طور دقیق مشخص شود. منظور از سوراخ قفل همان سوراخی است که قفل و مغزی در آن قرار گرفته است. این سوراخ به عنوان مهم ترین عامل در اندازه گیری و محاسبه قفل مد نظر قرار می گیرد.

اندازه گیری فضای قفل

برای اندازه گیری فضای قفل باید به فضای موجود بین دو سوراخ قفل چه معمولی و یا قفل دیجیتال توجه کنید. معمولا دو سوراخ برای نصب قفل بر روی درب در نظر گرفته می شود. این شرایط در هنگامی وجود خواهد داشت که شما دو قفل بر روی درب دارید. در غیر این صورت نیازی به اندازه گیری فضای قفل نخواهید داشت. اگر قبل از نصب قفل به اندازه گیری و محل دقیق آن توجه نکنید قطعا کارتان با دشواری همراه خواهد بود. زیرا به احتمال زیاد مجبور به سوراخ کاری های مجدد به منظور اندازه گیری قفل درب خواهید شد.

نکته مهم در هنگام اندازه گیری قفل درب

برخی از درب ها رو به بیرون و برخی از آن ها رو به داخل باز می شوند .جهت باز شدن درب یکی اصول مهم در اندازه گیری قفل محسوب می شود که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. زیرا قفل ها دارای جهت های مختلفی هستند و شما باید حتما قفلی را برای درب تهیه کنید که با آن سازگاری داشته باشد.

اگر در این زمینه تخصص ندارید و تا به حال به این نکته در خصوص اندازه گیری قفل توجه نکرده اید می توانید به سراغ لولای درب بروید و یا از متخصصین شاه کلید، بزرگترین کلید سازی غرب تهران منشورت بگیرید. اگر لولا در سمت چپ قرار دارد باید اقدام به خرید و نصب قفل های دست چپ کنید و اگر لولای درب در سمت راست قرار دارد باید قفل دست راست را برای آن تهیه کنید. این مورد بر روی بسته بندی قفل ها ذکر شده است. بر روی قفل های دست چپ علامت اختصاری LH و بر روی قفل های دست راست شاهد درج علامت RH هستیم.

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *